Home Príhovor starostu Info-211/2000Z.z. Osobné údaje Napíšte nám ... Mapa stránky Jarmok Program HSR

Príhovor starostu

Program hospodárskeho a sociálneho rozvoja obce Mošovce na roky 2007-2013        

 A to viete že,

Kde nás nájdete - klikni na glóbus!

Ste

návštevník našej stránky.
Ďakujeme!

Vážení návštevníci našej stránky,

web stránku sme sa rozhodli zriadiť za účelom sprístupniť Vám, čo možno najviac informácií o našej obci. Informácie budeme neustále dopĺňať a aktualizovať. Ak aj napriek tomu nenájdete Vami požadované informácie napíšte nám, radi Vám odpovieme, res. doplnime našu stránku. 

Mošovce sú turisticko-rekreačným centrom Horného Turca. Na juhovýchodnom okraji obce na ulici Na Drienok je vybudovaný športovo-rekreačný areál s možnosťou kúpania v troch bazénoch ohrievaných solárnou energiou, hrania tenisu, volejbalu. Za areálom je možné zašportovať si na cvičnom futbalovom ihrisku a strelnici na športovú lukostreľbu. V tejto lokalite sa taktiež nachádza ZSŠPaR so športovou halou spĺňajúcou medzinárodné kritéria, s fitness centrom a saunou. V obci je možné taktiež zahrať si kolky, biliard a šípky.

Obec je výborným východiskom turistických trás na Drienok, s možnosťou výletov do najkrajších veľkofatranských dolín - Gaderskej a Blatnickej. Na začiatku Gaderskej doliny sa nachádzajú zrúcaniny Blatnického hradu. Z obce sa môže začať výstup na Ostrú a Tlstú, na úpätí ktorej vo výške 800 m nad morom je jaskyňa Mažarná s dokázaným osídlením eneolitického človeka. Pre menej zdatných rekreantov môže ako oáza oddychu poslúžiť 16,5 ha anglický park, ktorý naväzuje na rozsiahly areál alejí. 

Pred jedenástimi rokmi bola obnovená tradícia typických jarmokov s ľudovými remeslami, oblastnou výstavou drobného zvieratstva a hydiny, ovocia a zeleniny, bohatým programom a súťažami. Jarmok sa každoročne koná v prvú októbrovú sobotu na Kollárovom námestí a na priľahlých uliciach a priestranstvách.

Ďalšími pravidelnými akciami sú volejbalový turnaj o pohár ŠRZ Drienok (posledný augustový týždeň) a fatransko-strážovský cyklomaratón (polovica septembra). Ďalej sa v obci konajú jazdecké preteky - parkúr, preteky psích záprahov, tanečné preteky v nestálych termínoch.

Pre svojich návštevníkov ďalej ponúkame možnosť návštevy múzei : Múzeum mošovských remesiel, pamätná izba Jána Kollára, ako aj historických pamiatok: rokokovo klasicistický kaštieľ, secesný skleník, mauzóleum, 2 kostoly, rodisko Jána Kollára a prírodných pamiatok: chránená prírodná pamiatka Mošovské aleje, park.

V prípade, že sa rozhodnete stráviť nejaký čas v Mošovciach prajem Vám ničím nerušený pobyt, ktorý určite naplní Vaše očakávania a verím, že sa k nám budete radi vraciať tak, ako tisíce iných návštevníkov z celého sveta, ktorí ročne navštívia našu obec.


Ján Žirko, Ing., starosta obce Mošovce

Home ]

Send mail to petermatula@souparmt.edu.sk with questions or comments about this web site.
Copyright © 2005 Obec Mosovce
Last modified: septembra 23, 2008